^Hop hore

Prevádzka:
od 6,30 hod do 16,30 hod

CPPP a P v NITRE:
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Nitre

Aktuálne oznamy

Projekt: "Malý podnikateľ"

...bol zameraný pre deti predškolského veku.

Prostredníctvom hier určených na finančnú gramotnosť, logických úloh a aktivít na skupinovú spoluprácu sa u detí rozvíjala predstavivosť, fantázia, získali vedomosti o podnikaní a pochopili základy finančnej gramotnosti. Naučili sa lepšie porozumieť peniazom, osvojili si pojmy ako sporenie, úrok, banka a iné. Projekt prebiehal v spolupráci so študentkami ekonomickej univerzity.

Projekt FANTASTICKÝ TÝŽDEŇ  – počas ktorého sme viedli deti  k zdravému životnému štýlu a k radosti z pohybu tradičnými i netradičnými športovými hrami a súťažami.  U detí sa prejavila zdravá rivalita, chuť športovať a hýbať sa. Podujatie malo u detí veľký úspech. Na konci týždňa si odniesli okrem medailí a diplomov aj super zážitky.

Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Projekt TVORIVÉ DETI

V predvianočnom čase sme si s deťmi pripravili tvorivé dielne. Vytvárali  sme rôzne vianočné ozdoby, vianočné gule netradičnými technikami a trochu tak oživili ľudové tradície.

Svoju fantáziu si rozvíjali pri tvorení darčekov pre seniorov k akcii „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“

Vôňa medovníčkov, ktoré si deti samé povykrajovali, nám spríjemnila jeden hmlistý a upršaný deň. Medovníčky si nasledujúci deň vyzdobili farebnými polevami podľa vlastnej fantázie a zavesili si ich na stromček. Deťom sa tvorenie a zdobenie veľmi páčilo, mali obrovskú radosť zo spoločných výtvorov, ktoré nám zdobia interiér Mš. Vianočnú atmosféru nám spríjemnili vianočné koledy.

Obľúbené rozprávky „Červená čiapočka“ a „Zlatovláska“ – deti sa premenili na rozprávkové postavičky. Dramatizovaním rozprávok si  deti obohacujú svoje poznanie a skúsenosti. Dramatickú výchovu môžeme realizovať prostredníctvom skupinovej práce detí. Dieťa je nútené komunikovať a spolupracovať s inými. Vstupuje do vzájomnej interakcie, čím sa rozvíjajú jeho sociálne a komunikatívne spôsobilosti. Počas kooperácie zapája aj svoje pocity a prežívanie, ktoré sa učí identifikovať, riadiť a regulovať. Teda rozvíja sa jeho osobnostná a emocionálna stránka osobnosti.

Výsledkom našej práce nie sú len krásne výrobky, ale aj krásne chvíle, ktoré sme mohli prežiť spoločne.

Projekty boli realizované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Projekt RECYKLOHRY /celoslovenský/

Podstatou je školský projekt, ktorého organizátorom je spoločnosť ASEKOL SK, s.r.o.. Projekt, ktorý v sebe spája vzdelávací program a súťaže so zameraním na triedenie a recykláciu odpadu.

Celý popis tu ... files/Projekt_recyklohry.pdf

Projekt „ Zdravé oči už v škôlke“ (celoslovenský)

Zrakoví terapeuti skontrolujú každoročne zrak tisíckam detí z materských škôl na celom Slovensku. K osvete prevencie očných ochorení sa dobrovoľne zaviazali Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) spolu s podporou o. z. BILLA ľuďom.

Celý popis tu ... files/Projekt_Zdrave_oci.pdf

Projekt "MOTÝLIA ZÁHRADA" /krátkodobý/

... ukazuje našim deťom fascinujúci svet prírody zblízka.

Celý popis tu ... files/Projekt_Motlia_zhrada.pdf

Fotogaléria:  files/MOTLIA_ZHRADA.pdf

Projekt „SEPARUJEME A RECYKLUJEME“

Projekt je zameraný na poznanie, pochopenie a na dôležitosť separovania odpadu pre Zem a život na nej, na možnosť využitia separovaných látok,  na dôležitosť znečisťovania a chránenia si našej krajiny, prírody a okolia. Má rozšíriť poznanie detí a stimulovať ich kompetencie, rozvíjať kritické myslenie po zdôvodnení významu separácie.

Celý popis tu ... files/Separujeme_a_recyklujeme.pdf

Spolupráca s ENVI-GEOS Nitra files/Spoluprca_s_ENVI_GEOS(1).pdf

Spolupráca s rodičmi files/Spoluprca_s_rodimi.pdf

Projekt „VESMÍR OČAMI DETÍ“

Zámerom projektu je rozvíjať u detí záujem o tajomný svet vesmíru a význam jeho poznania pre človeka. Vyjadriť vlastné myšlienky, názory a skúsenosti v súvislosti s poznatkami o vesmíre. Realizáciou rôznych aktivít rozvíjať predstavivosť u detí, ktoré na základe vypočutého príbehu „Veľký tresk“, vytvoria vlastný jedinečný výtvarný príbeh.

Celý popis tu ... files/Vesmr_oami_det.pdf

Projekt „ POKLADY NAŠEJ ZEME“

Cieľom projektu je citlivo utvárať kladný vzťah detí k prírode, k jej krásam, postupne vzbudiť záujem o problematiku ochrany prírody a prakticky uplatniť návyky základov osobnej zodpovednosti za stav prostredia v akom žijú.

Celý popis projektu ... files/1POKLADY_NA_EJ_ZEM1.pdf